«

»

اردیبهشت ۲۴ ۱۳۹۰

خداحافظ استیل آذین نطنز !

درست در روزهایی که ورزش اصفهان سرمست از موفقیت های دو تیم سپاهان و ذوب آهن در عرصه داخلی و بین المللی در راه رسیدن به قله های افتخار است اتفاقی در لیگ دسته اول به وقوع پیوست که شاید در هیاهوی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا گم شد.

هفته پایانی رقابتهای لیگ دسته اول در روز دوشنبه برگزار شد و تیم فولاد نطنز که باید در هفته پایانی در مقابل گل گهر سیرجان به پیروزی می رسید تا شاید با توجه به بقیه نتایج در لیست سقوط کنندگان قرار نگیرد ولی باز هم شاگردان شاهزیدی یک شکست پرگل را تجربه کردند تا با همان ۲۸ امتیاز به عنوان تیم آخر گروه الف به همراه پیام به لیگ دسته دوم سقوط کنند.

تیمی که چند سال قبل با نام سپاهان نوین راهی لیگ برتر شد حالا بعد از ۴سال سرنوشتش به جایی رسید که با وجود سرمایه گذاری مناسب و استفاده از امکانات شهر نطنز مجبور خواهد بود فصل آینده را برای صعود به لیگ دسته یک بجنگد.

هزینه های بالای تیم داری در فوتبال ایران سپاهانی ها را مجبور کرد تا امتیاز سپاهان نوین را در قبال دریافت دو میلیارد تومان به فولاد نطنز واگذار کنند که مدیرعامل فولاد نطنز مدعی شده که این امتیاز را گران خریده اند و حتی خبرهای درگوشی می گوید فولادی ها قصد دارند یک میلیارد و دویست میلیون تومان باقیمانده بدهی خودشان به باشگاه سپاهان را پرداخت نکنند.

به هر حال تجربه باشگاه سپاهان در طول سالهای گذشته باعث شده بود که تیم سپاهان نوین هرساله شرایط مناسبی در لیگ دسته یک داشته باشد و در سالهای اخیر با رالف بورگتس و امرالله سلطانی لااقل دغدغه سقوط را نداشته باشد ولی امسال مدیران باشگاه فولاد نطنز با جذب بازیکنان بی انگیزه ای که فقط اسمشان بزرگ بود در همان ابتدا کار خودشان را یکسره کردند و ثبت قراردادهای یکساله با بازیکنانی که حتی بابت سقوط تیم هم ضرری نمی کنند از دیگر اشتباهات مدیران این باشگاه بود.

با نگاهی به لیست تیم های مدعی لیگ دسته یک به این نکته خواهیم رسید که هیچکدام از آن تیمها از لحاظ نام بازیکن و قدرت مالی در اندازه های فولاد نطنز نبوده اند و با پتانسیلی به مراتب کمتر از نماینده اصفهان بازی های درخور تحسینی ارائه دادند.

حسین چرخابی که خودش به نوعی موسس این تیم هم بود امسال گول اسم بازیکنانش را خورد و بازیکنان میلیونی این تیم که اسکلت اصلیشان همان تیم صعود کننده به لیگ برتر بود کوچکترین نشانی از آن تیم آماده نداشتند. حتی حضور دو بازیکن ان تیم در بازی های آسیایی گوانگجو هم نه تنها کمکی به فولاد نکرد بلکه غیبت آنها در چند بازی مشکلات این تیم را دوبرابر کرد.

چرخابی با این تیم در نوزده بازی ۲۱ امتیاز به دست آورد و در حالی که در نیم فصل می توانست بازیکنانی را جذب کند که تا حدی به تیم کمک کنند بازیکن تمام شده ای مثل روح الله بیگدلی را جذب کرد که هنوز به پایان فصل نرسیده اخراج شد. چرخابی در هفته نوزدهم بعد از تساوی در مقابل مس رفسنجان استعفای محترمانه داده شد تا امیرحسین شاهزیدی از هفت بازی باقیمانده فقط هفت امتیاز بگیرد و در نهایت این تیم پرسروصدا راهی دسته ۲ شد.

شاید فولاد نطنز را بتوان به نوعی با استیل آذین در لیگ برتر مقایسه کرد که با استفاده از امکانات خصوصی و البته نامهای بزرگ دوباره در فوتبال اصفهان خبرساز شدند و مثل تیم هدایتی به نوعی زنگ تفریح مدعیان گروه الف بودند.

حتی گلزنی های مصطفی شجاعی که اقای گل لیگ هم شد به داد این تیم نرسید و ۳۶ گل خورده هیچ جای دفاعی را از بازیکنان این تیم باقی نگذاشت. بازیکنانی که اکثرشان سابقه بازی در لیگ برتر و حتی لیگ قهرمانان آسیا را هم در کارنامه داشتند در مقابل بازیکنان بی نام و نشان بقیه تیمها چیزی برای عرضه نداشتند تا افسانه صعود سپاهان نوین به لیگ برتر در نهایت با سقوط فولاد نطنز به لیگ دسته دوم پایان پذیرد

نسل فردا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید از این تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>