«

»

دی ۰۶ ۱۳۸۹

رالی گردشگری خودروهای کلاسیک در مسیر تهران – ابیانه نطنز

به گزارش خبرخودرو ، رالی گردشگری خانوادگی خودروهای کلاسیک در مسیر تهران _ ابیانه به مناسبت فرارسیدن سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، دومین رالی گردشگری خانوادگی خودروهای کلاسیک در دهه جاری ۲۱ و ۲۲ بهمن ماه امسال به مناسبت فرارسیدن سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران و با مشارکت نهادها و دستگاه‌های مرتبط با اتومبیلرانی برگزار می‌شود.

این مسابقات به صورت خانوادگی در مسیر تهران _ ابیانه و ابیانه _ تهران با رویکرد گردشگری و توسعه توریسم ورزشی، معرفی ظرفیت‌ها و سرمایه‌های ملی و تاریخی در بخش اتومبیل و معرفی جاذبه‌های زیارتی، تاریخی و گردشگری مسیر مسابقه با حضور علاقمندان به رالی برگزار خواهد شد.

معاون بازرگانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در همین خصوص با اشاره به اینکه برگزاری رالی‌های مختلف از ابتدای شکل‌گیری این نهاد در سال ۱۳۱۴ به عنوان عضو رسمی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی FIA در دستور کار قرار داشته است، گفت: کانون در طول ۷۴ سال گذشته رالی‌های زیادی در سطح کشور برگزار کرده و در کنار این امر با مصوبه هیأت دولت، تدوین و تنظیم آئین‌نامه شناسایی و صیانت از خودروهای تاریخی را نیز آغاز کرده است.

حامد افشار با بیان اینکه توسعه صنعت گردشگری و ایرانگردی، استقامت و پایداری رانندگان در طول مسابقه، سرعت انتقال و تصمیم‌گیری به موقع برای جلوگیری از حوادث و تصادفات، جهت‌یابی، ردیابی و محاسبات دقیق به منظور رسیدن به موقع به مراکز کنترل و در نتیجه کمک به امر ترافیک، آموزش رانندگی صحیح و مطمئن با اجرای تمامی قوانین راهنمایی و رانندگی از اهداف این رالی به شمار می‌رود، گفت: این مسابقات به هیچ عنوان مسابقه سرعت نبوده و ملاک برگزیده شدن در آن نحوه درست نقشه‌خوانی، مسیریابی و رانندگی صحیح و اصولی بوده و با توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی کشور انجام می‌شود.

وی افزود: هرگونه حرکات نادرست در رانندگی همچون سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز، حرکت مارپیچی و عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی می‌تواند امتیاز منفی برای شرکت‌کنندگان درپی داشته و شانس برگزیده شدن گروه‌ها را کاهش دهد.

افشار درباره نحوه انتخاب گروه‌های برتر گفت: گروه ۱۵ نفره‌ای متشکل از داوران و کمک داوران مجرب این رشته عملکرد گروه‌ها را بررسی کرده و در پایان با معرفی سه گروه برتر جوایزی به آنان اهدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: پس از برگزاری مسابقه یاده شده، تمامی شرکت‌کنندگان در این برنامه از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران گواهینامه حضور دریافت خواهند کرد.

معاون بازرگانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی یادآور شد: در این دوره از مسابقات حضور ۱۸۰ نفر به عنوان شرکت‌کننده که گروه‌های سه نفره متشکل از یک راننده، نقشه خوان و یک نفر همراه را می‌سازند و شرکت ۶۰ خودرو کلاسیک با قدمت بیش از ۲۵ سال پیش‌بینی شده است.

افشار همچنین خاطرنشان کرد: رالی گردشگری خانوادگی خودروهای کلاسیک که برای دومین‌بار در دهه ۸۰ در کشور برگزار می‌شود، ۲۱ بهمن از استادیوم آزادی آغاز شده و گروه‌ها پس از گذر از اتوبان قم، اتوبان کاشان، جاده نطنز و جاده ابیانه، به مدت یک شب در هتل ابیانه کاشان اقامت خواهند داشت.

وی ادامه داد: روز ۲۲ بهمن نیز گروه‌ها با طی همین مسیر به تهران بازگشته و به این ترتیب مسابقه را به پایان خواهند برد و برترین‌ها نیز انتخاب خواهند شد.

علاقمندان می‌توانند برای ثبت‌نام به دبیرخانه رالی مستقر در معاونت بازرگانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلانی ایران مراجعه کرده و یا با شماره تلفن‌های ۴-۶۶۷۴۹۹۷۰ تماس گرفته و جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به سایت http://www.taciran.com مراجعه کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید از این تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>