«

»

دی ۰۶ ۱۳۸۹

برنده‌ ها ـ بازنده‌ ها، هفته دهم لیگ دسته اول

حسین چرخابی رفته رفته تیمش را به روزهای خوب گذشته می‌رساند. او امسال با فولاد نطنز یاد و خاطره‌های سپاهان‌نوین را زنده کرده است.

هفته دهم لیگ دسته اول باشگاه‌های ایران طی سه روز از پنجشنبه تا شنبه برگزار شد و با توجه به نتایجی که به دست آمد شاهد تغییر و جابه‌جایی‌های زیادی در جدول بودیم. در صدر جدول دو گروه صدرنشینان باز هم تغییر کردند، ولی این تغییر در میان پنج تیم اول دو گروه بود. این پنج تیم که پنج ضلعی قدرت را تشکیل داده‌اند، رقابتی سخت و فشرده را با یکدیگر دارند و طی هر هفته با کسب حتی یک امتیاز این روند را ادامه می‌دهند. البته نکته قابل توجه این هفته شکست صدرنشینان دو گروه است. جایی که شهرداری بندرعباس و مس سرچشمه با شکست مقابل حریفانشان صدر جدول را از دست دادند. البته دیگر مدعیان دو گروه نیز نتیجه‌ای بهتر از صدرنشینان به دست نیاوردند، چرا که با تساوی یا شکست به کار خود ادامه دادند. در این بین چیزی که خیلی مشهود است اختلاف بسیار کم میان تیم نهم و دهم جدول با تیم‌های دوم و سوم جدول دو گروه است. یعنی با انجام یک بازی و کسب سه امتیاز شاهد جابه‌جایی در جدول خواهیم بود. این فشردگی و حساسیت باعث شده که رقابت‌های این فصل لیگ دسته اول داغ‌تر از سال‌های قبل پیگیری شود.

گروه الف

برنده ها

تیم: فولاد نطنز
حسین چرخابی رفته رفته تیمش را به روزهای خوب گذشته می‌رساند. او امسال با فولاد نطنز یاد و خاطره‌های سپاهان‌نوین را زنده کرده است. هر چند که تیم او با نوسانات زیادی همراه بوده، ولی در این هفته با پیروزی در مشهد و جهش سه پله‌ای در جدول به آینده امیدوار شد. فولاد نطنز در مشهد مقابل پیام که به هیچ تیمی باج نداده بود، به خوبی فوتبال حرفه‌ای را به نمایش گذاشت. حالا با توجه به کسب این سه امتیاز و حضور در میانه جدول، فولادی‌ها این شانس را دارند که با یک بازی به جمع مدعیان اضافه شوند.

مربی: فرشاد پیوس
گل‌گهر سیرجان بازی بزرگ هفته را از صدرنشین گروهش برد تا هم به وضعیت خودش سر و سامان داده باشد و هم اینکه با به زیر کشیدن شهرداری بندرعباس، دیگر مدعیان را خشنود سازد. فرشاد پیوس قبل از بازی با شهرداری گفته بود بازی تیمش با این تیم جنگ فقیر و غنی است، چرا که گل‌گهر را با ۵۵۰ میلیون بسته، اما شهرداری بالغ بر ۵/۲ میلیارد تومان هزینه کرده است. فرشاد پیوس با توجه به بضاعتی که در اختیار دارد تاکنون نتایج خوبی گرفته و کسب ۱۴ امتیاز و حضور در رتبه پنجم باعث شده که تیمش در کورس مدعیان قهرمانی قرار بگیرد. فرشاد پیوس این شانس را دارد که با گل‌گهر لیگ‌برتری شود.


بازنده ها
مربی: یعقوب وطنی
همیاری اراک پس از نتایج خوبی که در دو، سه هفته گرفت، رفته رفته سیر نزولی را در پیش گرفت تا جایی که در پایان هفته دهم در یک قدمی ته جدول قرار دارد. یعقوب وطنی نتایج بسیار ضعیفی با این تیم اراکی گرفته و حتی حضور منصور پورحیدری هم نتوانسته به این تیم کمک کند. یعقوب وطنی اگر قبلا در خارج از خانه می‌باخت، حالا دیگر باختن برای او عادی شده و داخل خانه و بیرون خانه ندارد و مقابل اندک تماشاگران اراکی به راحتی می‌بازد! وطنی اگر به همین منوال بخواهد ادامه دهد، به طور حتم از سرمربیگری همیاری کنار گذاشته می‌شود.

تیم: پیام مشهد
عباس چمنیان و شاگردانش این روزها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. عمده مشکلات پیام مشهد، مشکلات مادی است تا جایی که مدیرعامل این تیم برای خروج از بحران مالی می‌خواهد تیمش را از مشهد به شهری دیگر در استان انتقال دهد! پیامی‌ها تا به اینجا حداقل در خانه نمی‌باختند، ولی الان وضعیت و شرایط به سمتی پیش رفته که در خانه هم می‌بازند و آب از آب تکان نمی‌خورد. پیام مقابل فولاد نطنز در خانه ۸۷ دقیقه فرصت جبران داشت تا نبازد، ولی خیلی راحت به حریف نطنزی باختند تا چند پله سقوط کنند.

گروه ب

برنده ها
مربی: داریوش یزدی

استقلال‌اهواز رفته رفته به همان تیمی تبدیل می‌شود که همه انتظار داشتند. آبی‌پوشان اهوازی پس از چند هفته در ته جدول بودن حالا با پنج پله صعود به وضعیت مطمئنی رسیده‌اند تا در ادامه با حفظ این روند به پله‌های بالاتر برسند. داریوش یزدی، سرمربی جوان آبی‌پوشان در این هفته به خوبی نساجی را در قائمشهر زمین‌گیر کرد تا با دست پر به اهواز برگردد. البته او این شانس را داشت که حتی با سه امتیاز به خانه برگردد، ولی کم‌لطفی داور مانع پیروزی آنان شد. داریوش یزدی پس از حضورش در راس تیم استقلال سه پیروزی کسب کرد تا این تیم نجات پیدا کند.
تیم: ایرانجوان بوشهر
اصغر شرفی به ایرانجوان بوشهر شخصیت قهرمانی داده است. ابتدای فصل کسی به این تیم امید نداشت، خصوصا اینکه این تیم بوشهری بازیکن نامداری جذب نکرده بود، ولی رفته رفته با هدایت اصغر شرفی از میانه پایین جدول جدا شد و هر هفته یک قدم به صدر نزدیکتر شدند تا اینکه در پایان هفته دهم با شکست صدرنشین، خودشان را به عنوان صدرنشین جدید معرفی کردند. اصغر شرفی از یک مشت جوان بی‌نام و نشان تیمی درست کرده که امروز مدعی و دارای شخصیت قهرمانی است.

بازنده ها
مربی: احمد سنجری

مس سرچشمه بازی شش امتیازی را به ایرانجوان باخت تا صدر جدول را از دست بدهد. مس که چند هفته‌ای خوب نتیجه گرفته بود در این بازی مهم آنقدر بد بازی کرد که جای هیچ توجیهی باقی نماند. احمد سنجری بازی بزرگ را به اصغر شرفی باخت تا صدر جدول را دو دستی به رقیبش بدهد. شاگردان سنجری مقابل ایرانجوان حرفی برای گفتن نداشتند تا جایی که دروازه این تیم را نتوانستند تهدید کنند. البته با توجه به این شکست که در بدترین موقع بود، مسی‌ها باز در کورس باقی ماندند تا یکی از شانس‌های صعود باشند.
تیم: نساجی قائمشهر
نساجی قائمشهر چند هفته‌ای است که خوب نتیجه نمی‌گیرد. آنها پس از شکست سنگین در سرچشمه این‌بار در خانه مقابل استقلال‌اهواز بازی برده را با تساوی عوض کردند تا دو امتیاز حساس خانگی را از دست بدهند. نساجی باوجود اینکه در خانه متوقف شد، اما با توجه و به لطف توقف دیگر تیم‌های صدرنشین باز در جایگاهش باقی ماند تا این شانس را داشته باشد تا در هفته‌های آینده با جبران این ناکامی‌ها دوباره به صدر جدول برگردد. البته در این بین نباید از وضعیت زمین چمن ورزشگاه نیز به سادگی گذشت.

نویسنده : آرش جعفری – روزنامه ورزشی گل

1 comment

  1. مدیر سایت

    با توجه به حساسیت بازیها و وضعیت مناسب تیم مخصوصا پس از انتقال بازیهای خانگی به شهرستان نطنز، شایسته است حداقل در بازیهای خانگی از جمله بازی این هفته حضوری پررنگ در ورزشگاه داشته باشیم تا با پیروزی تیم موقعیت تیم در جدول بهبود یافته و به صدر جدول نزدیک گردیم
    به امید صعود تیم به لیگ برتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید از این تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>